هدیه ویژه 20 درصد تخفیف کاراکو به خرید از ما تا تاریخ 30 خرداد مشاهده تخفیفات

09182367112 info@karacoshop.ir تایم کاری : شنبه تا پنجشنبه کرمانشاه ،دبیراعظم

گوگل آنالیتیکس یا گوگل آنالیز چیست؟ چرا استفاده از آن ضروری است

شاید نام Google Analytics را شنیده باشید. افراد به‌ظاهر متخصص معمولا به آن گوگل آنالیز هم می‌گویند. اما گوگل آنالیتیکس چیست؟ چرا برترین وب‌سایت‌های دنیا از آن استفاده می‌کنند؟ چرا همه ما باید از این سرویس استفاده کنیم؟

فرض کنید مغازه‌ای دارید که روزانه تعدادی مشتری مراجعه کننده دارد. یک نفر را مسئول این مغازه کرده‌اید و خودتان اطلاعی از آمار افرادی که وارد مغازه می‌شوند ندارید. نمی‌دانید کدام بخش از مغازه بیشتر بازدید می‌شود. نمی‌دانید مشتری با دیدن کدام محصول از مغازه شما خارج می‌شود. اطلاعی درباره این‌که یک شخص چند دقیقه در مغازه شما می‌ماند ندارید! چرا که خودتان همیشه در آن مغازه حضور ندارید.

وب‌سایت شما دقیقا همان مغازه هست. شما دقیقا نمی‌دانید چند نفر روزانه وارد و خارج می‌شوند و در کل آمار دقیقی از رفتار کاربر در مغازه خود ندارید. اگر وب‌سایتی دارید که از آن کسب درآمد می‌کنید، حتما تعداد افرادی که روزانه از سایت شما بازدید می‌کنند برای‌تان اهمیت زیادی دارد.

البته اگر بخواهید مثل همان مغازه از شاگرد یا فروشنده خود بپرسید امروز چند نفر وارد مغازه شدند ممکن است به شما آمار تقریبا اشتباهی بر اساس آمادگی ذهنی خود بدهد. فروشنده هم به‌جای اینکه به فکر فروش محصولات شما باشد، روز بعد را تا عصر درگیر این موضوع خواهد بود که افراد وارد شده به مغازه را شمارش کند. ???? چرا که این موضوع را از او می‌پرسید و باید بتواند اطلاعات دقیقی به شما بدهد تا اخراج نشود!

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

استفاده از افزونه آمارگیر یا Google Analytics

برای آمارگیری از سایت می‌توانید از افزونه‌های آمارگیر استفاده کنید. اما افزونه‌های آمارگیر معمولا مشکلات زیادی از جمله افزایش حجم دیتابیس سایت شما، مشکلات امنیتی و یا عدم شمارش دقیق تعداد بازدید‌های سایت دارند. پس راه دوم ما استفاده از سرویس‌های آمارگیر سایت است. استفاده از افزونه‌های آمارگیر دقیقا همان پرسش از فروشنده مغازه هست. آماری تقریبا اشتباه که کلی هم ذهن سایت شما را مشغول می‌کند.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

سرویس‌های آمارگیر مختلفی برای آمارگیری از سایت و بررسی رفتار بازدیدکننده وجود دارند. بسیاری از این سرویس‌ها رایگان هستند اما گوگل آنالیتیکس یک مورد خاص رایگان است. سرویسی که توسط گوگل ارائه شده و مثل تمام سرویس‌های دیگر گوگل، دقت بسیار بالایی دارد.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

حل مشکل پخش شدن فیلم و فایل صوتی به جای دانلود فایل

مهندس ایمان کرامتی

راه‌کار غیر حرفه‌ای برای حل این مشکل یک راه نه چندان کاربردی برای حل مشکل پخش شدن فیلم و فایل صوتی به جای دانلود شدن آن، این هست که کنار دکمه دانلود بنویسید: برای دانلود …

ادامه توضیحات

یک راهنمای ساده (ولی کامل!) برای نوشتن بیزینس پلن

پادرانت

یک سال پیش، من و 2 تا از همکارانم تصمیم گرفتیم که یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنیم. اوایل، کارها هر چند کند، اما خوب پیش می‌رفت. سایت بالا آوردیم، محتوا نوشتیم و در شبکه‌های اجتماعی …

ادامه توضیحات

۴۰ ایده پولساز برای کسب درآمد اینترنتی

طراحی سایت در اراک

«کار کجا بود دلت خوشه‌ها‌!» احتمالاً شما هم مثل من چند بار این جمله را گفته‌اید یا وقتی دنبال کار بودید کسی این حرف را به شما زده است. بله ما هم می‌دانیم که متاسفانه …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0